Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Ako ochrániť svoje úspory?


V dnešnej veľmi turbulentnej dobe s neistými vyhliadkami do budúcna sa asi každý z nás zamýšľa nad tým ako neprísť o svoje úspory, príp. ako ich čo najlepšie zhodnotiť (ak by bola taká možnosť). V prvom kole hľadáme riešenia, ktoré by nám zabezpečili aspoň neznehodnotenie našich peňazí. Aspoň to. Ale bude to stačiť? Určite nebude! Ťažko zarobené peniaze nám doslova miznú pred očami. Ako s nimi naložiť, aby nás prudký nárast cien a inflácia úplne nezruinovala? 

Riešenie je investovať

Dnes už nestačí nechať peniaze ležať len tak v banke či doma v „ponožke“. Je teda úplne nevyhnutné svoje úspory investovať. Ak máte nejaké voľné prostriedky, bola by škoda ich nevyužiť. Správnou a rozumnou investíciou môžete docieliť minimálne to, že nebudete chudobnejší. Ak nebudete postupovať aktívne, veľmi vysoká inflácia, ktorá v novodobej histórii nemá obdoby, sa o vaše úspory s prehľadom „postará“. Investovanie preto už dnes nie je iba voľba, ale absolútna nevyhnutnosť. Asi sme teda pochopili, že v súčasnosti už vôbec nejde o otázku, či investovať, ale skôr ako, kde alebo presnejšie do čoho investovať. Investovanie sa tak nestalo len nutnosťou ale dokonca aj morálnou povinnosťou voči sebe samému a svojej rodine.

Riešenie je investovať strategicky, teda rozumne

Zodpovedná a cielená investičná stratégia je rozhodujúca, najmä v týchto neistých časoch. Investícia musí byť preto v prvom rade rozumná. Je žiadúce, aby dosahovala aspoň primeraný zisk a najlepšie, ak by z nej bola aj nejaká pravidelná renta alebo výnos. Na sľuby o vysokej výnosovosti si z princípu dávajte vždy veľký pozor. Obvykle je za tým nejaký „malinkato“ obrovský háčik robiaci investíciu neistú. S týmto priamo súvisí aj skutočnosť, že investícia musí byť samozrejme čo najbezpečnejšia. Žiadna totiž nie je bohužiaľ bez rizika. Riziko pritom nemusí byť len čisto investičné alebo obchodné, ale tiež geopolitické. Správnym výberom sa však pri rozumne zvolenej investičnej stratégii mnohé riziká dajú eliminovať na minimum. Úplnou čerešničkou na torte by bolo, ak by z investície bol aj nejaký hmatateľný osoh a dala sa súčasne aj nejako použiť či využiť. Aby teda nebola len niekde „umrtvená“, kde by smutne čakala iba na chvíľu kedy ju prídeme vyslobodiť. Aby sme si ju jednoducho vedeli počas celej doby užívať.

Inak povedané, rozumná investícia by určite mala mať minimálne tieto vlastnosti:

  • primeranosť (primeraný zisk z vloženej investície)
  • pravidelnosť (pravidelná renta alebo výnos, ktorý vie investícia generovať)
  • bezpečnosť (eliminácia investičných rizík na minimum)
  • UŽÍVATEĽNOSŤ (bonusová vlastnosť rozumnej investície, ktorú ale nájdete naozaj málokde)

Ale do čoho teda investovať?

Investovať, investovať, investovať. Ľahko sa povie, ale ťažšie urobí, povedia si možno mnohí. Prečo je potrebné resp. nutné investovať máme už zodpovedané vyššie. Ale do čoho by teda bolo vhodné investovať?

Ako prvé vás asi napadnú cenné papiere ako sú napr. akcie či dlhopisy. Áno, ide o historicky overený spôsob ako zveľadiť svoj majetok a tiež o veľmi zaujímavé riešenie najmä dlhodobého sporenia alebo zabezpečenia sa na dôchodok. Je to však trochu rizikovojšia forma investície, ktorá sa ale správnym nastavením portfólia dá uchopiť aj veľmi efektívne. V každom prípade je však vhodné zamerať sa skôr na dlhodobý horizont 10 a viac rokov, takže na lepšie zhodnotenie budete musieť byť trošku viac trpezliví. Pri ideálnom scénari si na chvíľu, kedy budete môcť "žať úrodu" budete musieť jednoducho počkať.*

Mohli by ste tiež zvážiť nakúpiť si napr. zlato. Zlato nemusí byť vôbec zlý plán. Zlato sa kupuje obyčajne v pohnutých časoch a má určite vždy svoju hodnotu. Ak ho ale kupujete vo fyzickej podobe napr. vo forme mincí či tehličiek, je relatívne málo likvidné a potrebujete ho aj niekde reálne skladovať. Uložené v šuplíku alebo hoci aj v banke vám však neprinesie žiaden okamžitý úžitok.**

Alebo vás láka možno niečo menej konvenčné? Zakúpiť si kryptomeny u niektorého z kryptoobchodníkov? Investícia do kryptomien je lákavá, veľakrát je schopná priniesť obrovské zisky. Je to ale preto, že ide o extrémne nestabilnú komoditu. Tak ako môžete veľmi veľa zarobiť, viete aj veľmi veľa stratiť. A to aj zo dňa na deň. Kryptomeny sú z tohto dôvodu skôr len pre silné žalúdky. Nie je preto vôbec vylúčené, že investíciu ako aj zisk z nej by ste si možno ani nemuseli stihnúť užiť.

Hoci akokoľvek výnosná voľba vo forme investícií do cenných papierov, zlata, kryptomien alebo iných podobných aktív vám však nijako nedokáže znížiť osobné geopolitické riziko, ktoré je v súčasnosti na našom území bohužiaľ veľmi diskutovaným problémom. Žiadna z uvedených investícií vám tiež neumožní vami investované peniaze si hneď aj užívať. A pritom existuje možnosť, pri ktorej sa nemusíte v ničom obmedzovať. Len to musíte vedieť správne uchopiť.  

My to vieme a podelíme sa s tým aj s vami.

Navyše, je to veľmi pohodlné ...

Investujte do vlastného pohodlia a blahobytu

Znie to vcelku lákavo, čo poviete? A nie je to nič nereálne. Objavte široké možnosti investovania do vlastného pohodlia a blahobytubezpečnej krajine ďaleko od našich východných hraníc. Investujte do nehnuteľnosti na Francúzskej riviére a doprajte si pravidelný výnos po celý rok.

Neváhajte sa nás opýtať na podrobnosti!

V nehnuteľnostiach na Francúzskej riviére sa vyznáme!

_____

* Ak chcete zveľaďovať svoj majetok dlhodobo, investícia do cenných papierov je naozaj veľmi dobrou voľbou. Je však vhodná skôr pre tých trpezlivejších, ktorí z nej nechcú ťažiť okamžite. Sú však aj krátkodobé riešenia, tie  ale majú zase iné parametre. Vždy totiž závisí, čo od investície očakávate. Ak by ste potrebovali poradiť, či je pre vás vhodná dlhodobá alebo skôr krátkodobá investícia, alebo aká investícia je pre vás vôbec vhodná, môžete sa na nás kedykoľvek obrátiť - poskytujeme investičné poradenstvo v rámci našich služieb licencovaného finančného sprostredkovania.
** Zlato je zaujímavou, avšak skôr doplnkovou investíciou, ktorá by mala tvoriť  najviac 5-10% vášho investičného portfólia. V takomto rozsahu ju môžeme len odporučiť, preto v prípade záujmu o investície do zlata sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť - v rámci našich služieb finančného sprostredkovania poskytujeme aj sprostredkovanie nákupu investičného zlata.
 

Uspokojte svoj rozum a zahrejte svoje srdce zároveň. Investujte na Francúzskej riviére. So všetkým vám radi pomôžeme! 

Zavolajte nám na číslo +421 915 730 898 alebo nám napíšte e-mail na office@emporiumproperty.eu a my vám vysvetlíme všetko, čo vás bude zaujímať.
Alebo uprednostňujete skôr osobný kontakt? Žiaden problém. Dohodnite si s nami stretnutie ešte dnes a všetko si preberieme takpovediac naživo. 
Veľmi sa na vás tešíme!

Zažite to s nami ...