Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

EMPORIUM PROPERTY│Priestranná rázovitá chalupa prevoňaná tradíciou v centre B. Štiavnice

Ulica: Dolná Resla 5
Obec: Banská Štiavnica
Okres: Banská Štiavnica
Kraj: Banskobystrický kraj
Druh: Domy
Typ: Prenájom
Typ domu: Chata
Iné:
2 000 €/mesiac
+ energie

Popis nehnuteľnosti

EMPORIUM PROPERTY ponúka na prenájom nehnuteľnosť, v ktorej ožijú vaše detské spomienky strávené u starkej na vidieku

7 izbová dvojpodlažná chalupa s odkazom na dedičstvo našich predkov v centre Banskej Štiavnice o celkovej rozlohe 233 m² 

Určite hľadáte miesto, kde sa môžete cítiť ako doma a zároveň zažiť kus histórie a nádhernú prírodu. Čo tak nechať sa zlákať chalupou v srdci Banskej Štiavnice? Toto banské mesto je skutočným pokladom oceneným zápisom do zoznamu UNESCO. Chalupa vám ponúka pohodlie a súkromie v blízkosti najkrajších a najzaujímavejších miest v oblasti. Obdivujte pamiatky, prechádzajte sa po zelených kopcoch a užívajte si atmosféru tohto jedinečného miesta.

Nechajte sa zviesť jedinečnou a štýlovou chalupou Villa Amalia, podmanivým to miestnym klenotom s výraznou príchuťou pôvodnej slovenskej folklórnej tradície!

VIDEO: https://youtu.be/qlp8p-snlKE


Doba prenájmu

V ponuke je krátkodobý alebo aj dlhodobý prenájom (napr. na účely Home Office).


Chalupa

Ak hľadáte ideálne miesto, kde sa zbavíte všetkých všedných aj nevšedných starostí, zastavte sa a už nehľadajte! Práve ste ho totiž našli! Nachádza sa v Banskej Štiavnici a spoznáte ho pod názvom Villa Amalia. Príďte si užiť pohodlie a zamilujte sa do veľkolepej a štýlovej chalupy v centre Banskej Štiavnice, ktorej šarm by ohúril nejednú našu starú mater. Chalupa ponúka ubytovanie pre každý vkus a potrebu. Môžete si prenajať celú vilu, ktorá pozostáva zo 7 obytných izieb alebo hoci len jedno z jej dvoch podlaží. Každé z podlaží je navrhnuté tak, aby vám poskytlo maximálny komfort a súkromie.

V časti "Ama" na prízemí sa budete cítiť ako u vás u babičky na dedine. Ponúkajú sa vám dve útulné spálne, každá s komfortnou manželskou posteľou a možnosťou pridania rozkladacieho kresla. Pripravte si tie najchutnejšie pokrmy starých mám v plne vybavenej samostatnej kuchyni s klasickým sporákom na drevo, ktoré si vychutnáte vo vedľajšej úchvatnej jedálni s veľkým stolovaním. Po výdatnom jedle pohovejte trocha v praktickej obývačke s TV a knižnicou. Prízemie ponúka pohodlnú kúpeľňu s vaňou, WC a práčkou. Komfort dopĺňa ďalšie samostatné WC.

V časti "Lia" na hornom podlaží sa zasa môžete oddať luxusu a elegancii v dvoch samostatných podkrovných izbách, jedna s manželskou posteľou a druhá s dvomi samostatnými posteľami, ktoré je možné spojiť v jednu. Najobľúbenejším priestranstvom horného podlažia je bezpochyby veľkolepá obývačka s TV prepojená s kuchyňou. V zime určite oceníte aj prakticky umiestnený poctivo murovaný štýlový krb. V lete vám zase padne viac ako vhod posedenie na priestrannej loggii s výhľadom do záhrady. Aj druhé podlažie vám ponúkne pohodlnú veľkú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC.

Ak chalupu navštívite mimo letnej sezóny, nepochybne oceníte príjemné teplo, ktoré sála z krbových kachlí. Tie sú umiestnené na obidvoch podlažiach a v podstate v každej izbe. Verte, budete sa cítiť ako u vašich starých rodičov. Tá atmosféra vás úplne pohltí a nezriedkavo je schopná vyvolať aj hlboko zažité spomienky z detstva. Na každom podlaží je k dispozícii aj detská postieľka pre vašich najmenších miláčikov a o čosi väčšie ratolesti sa zase určite radi zabavia v detskom kútiku. Samozrejmosťou je satelitný príjem a internet.

Tu však ponuka od Villa Amalia nekončí, to vôbec nie je všetko!

Za chalupou sa skrýva prekrásna udržiavaná mestská záhrada, kde si môžete vychutnať napríklad aj piknik na tráve a kochať sa nádhernými výhľadmi po okolí. Započúvajte sa do zvuku dobovej trúbky, ktorá zvolávala baníkov do šichty. Budete sa cítiť ako v historickej rozprávke o Snehulienke a trpaslíkoch ťažiacich zlato. Najviac obľúbenou však na stopercent bude posedenie vonku na terase za domom (pod markízou) pri murovanom krbe. Ugrilujte si všemožné dobroty slovenskej či svetovej kuchyne na otvorenom ohni a okoreňte si ich prekrásnou a dychberúcou atmosférou tohto úchvatného miesta pokoja a oddychu.

Fajčenie nie je povolené. Po dohode s majiteľmi je možné ubytovať aj domácich miláčikov za menší poplatok.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť a rezervujte si svoj pobyt vo Villa Amalia ešte dnes!

3D PREHLIADKA : https://livetour.istaging.com/?group=85f60019-7617-43b9-a70a-fb7e9b32adab


Kapacita chalupy

Villa Amalia ponúka ubytovanie celkovo v 4 spálňach pre spolu 14 hostí, z toho 2 spálne sú v časti Ama na prízemí pre 6 hostí (plus jedno dieťa v detskej postieľke) a ďalšie 2 spálne sú v časti Lia v podkroví na hornom podlaží pre 8 hostí (plus jedno dieťa v detskej postieľke). Vilu si je možné prenajať ako celok alebo po jednotlivých podlažiach.


Parkovanie

V rámci areálu vily nájdete vonkajšie parkovanie pre dve autá. Vaše tátoše budú chránené v bezpečí za bránou na diaľkové ovládanie.  


Lokalita

Banská Štiavnica leží uprostred Štiavnických vrchov na strednom Slovensku, a preto ak máte chuť na dobrodružstvo a objavovanie, neváhajte a navštívte toto najstaršie banské mesto na Slovensku. Tento skvost vás očarí svojou bohatou históriou, kultúrou a okolitou prírodou. V dobe svojho rozkvetu bolo jedným z najvýznamnejších centier Rakúsko-Uhorska, čo sa týka baníckej, obchodnej, ale aj remeselníckej činnosti. Žili tu ľudia viacerých národností – okrem Slovákov aj Česi, Rakúšania, Maďari, Nemci, Rumuni a iní. V 18. storočí tu bola zriadená prvá technická vysoká škola na svete (banícka akadémia).

Poobjavujte všetky krásy slobodného kráľovského banského mesta a prejdite sa po jeho úzkych uličkách plných pamiatok, ktoré svedčia o slávnej minulosti ťažby striebra a zlata. Obdivujte nádherné technické diela, ktoré vznikli ešte v "zlatých časoch" mesta v súlade s okolitou krajinou a prírodou. Mesto je od roku 1950 vyhlásené ako „Mestská pamiatková rezervácia“ a zároveň centrom chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy. Od roku 1993 bolo "historické mesto Banská Štiavnica a technické pamiatky jeho okolia" zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Neexistuje preto hádam nič vzrušujúcejšie ako navštíviť Banskú Štiavnicu.

Zrelaxujte v malebných zákutiach Štiavnických vrchov, kde nájdete množstvo jazier, vodopádov, rozhľadní a turistických chodníkov. Príroda Štiavnických vrchov ponúka množstvo možností na pešiu turistiku, cyklistiku, horolezectvo a iné športy. Vystúpte na najvyšší vrch Sitno do výšky 1.009,20 m. n. m. a užite si veľkolepý výhľad na celé okolie. Osviežte sa v jednom z niekoľkých tajchov, ktoré sú pozostatkami banského hospodárstva a dnes slúžia ako prírodné kúpaliská. Banská Štiavnica je miesto, kde sa spája minulosť s prítomnosťou, tradícia s modernosťou a krása s múdrosťou. Nechajte sa uniesť jej čarom a vykúzlite pre seba a svoju rodinu nezabudnuteľný zážitok! Okolie Banskej Štiavnice je miesto, kde sa nikdy nenudíte a kde si nájde svoje obľúbené činnosti úplne každý. 

Rezervujte si svoju dovolenku vo Villa Amalia ešte dnes a presvedčte sa sami!


Preskúmajte to najlepšie z histórie mesta

Okrem prírodných krás, ktoré na vás číhajú na každom rohu, je Banská Štiavnica nadupaným historickým skvostom. Centrálne umiestnenie chalupy Villa Amalia vám umožní cca do 5 min. chôdze objavovať pamiatky ako je budova Klopačky s netypickou čajovňou, Nový Zámok, alebo aj hrob Sládkovičovej Maríny, ktorá spočíva na rázovitom miestnom cintoríne nachádzajúcom sa iba o dva domy opodiaľ.

 • Nový zámok 

Ak chcete vidieť mesto z vtáčej perspektívy a zistiť niečo o jeho obrane pred Turkami, nevynechajte návštevu pevnosti Nový zámok, ktorá sa týči nad mestom ako strážca. Táto jednoduchá, ale majestátna stavba vás očarí svojou históriou, plnou legiend a dobrodružstiev zo 16. storočia. V pevnosti si môžete pozrieť expozíciu o protitureckých bojoch a obdivovať nádherný výhľad na mesto z jej okien.

 • Starý zámok 

Záujem o históriu a architektúru u vás určite primäje navštíviť Starý zámok, ktorý je najstaršou pamiatkou a srdcom mesta. Tento objekt sa zrodil ako kostol, ale neskôr bol prestavaný na pevnosť. V Starom zámku si môžete pozrieť fajkársku dielňu, kováčsku expozíciu, mučiareň a ďalšie zaujímavosti. Okrem toho tu uvidíte aj pôvodné drevené reliéfy z Kalvárie, ktoré sú umeleckým pokladom.

 • Kalvária 

Ak chcete zažiť niečo nevšedné a nádherné, neodoláte návšteve Kalvárie, ktorá je unikátnou pamiatkou barokového umenia. Na vrchole kužeľovitého kopca sa rozprestiera súbor kaplniek a kostolov, ktoré tvoria harmonický celok. Z tohto miesta sa vám naskytne úžasný výhľad na mesto a okolie. Kalvária bola kedysi zanedbaná a poškodená, ale vďaka rekonštrukcii sa stala vychádzajúcou hviezdou mesta. V areáli si môžete pozrieť expozíciu o histórii a súčasnosti Kalvárie, vyhliadkovú vežu a ďalšie atrakcie.

 • Námestie Svätej trojice

Spoznajte Banskú Štiavnicu a jej históriu návštevou námestia, ktoré je srdcom stredovekého centra mesta. Na námestí sa nachádza impozantný stĺp Svätej Trojice, ktorý je symbolom vďaky za ochranu pred morom. Okolo stĺpa sa tiahnu meštianske domy, ktoré sú svedkami minulosti a prítomnosti mesta. Na námestí si môžete zájsť po turistické informácie v žltej budove na rohu a tiež si pozrieť expozíciu vzácnych nerastov. Námestie je ideálnym východiskovým bodom pre rôzne vyhliadkové prechádzky, exkurzie a výlety.

 • Hlavná ulica a Trotuár

Ak máte chuť na romantiku a nostalgiu, neodoláte prechádzke po ulici s nezvyčajným názvom Trotuár (slovo pochádza z francúzštiny, a hoci sa vo francúzštine píše inak, vyslovuje sa rovnako a znamená "chodník"). Táto ulica sa začína pri radnici a pokračuje popri historických budovách, ktoré stoja na vyvýšenom chodníku. Trotuár je miestom, kde si môžete oddýchnuť od ruchu mesta a vychutnať si kávu alebo len tak sa ponoriť do starobylej atmosféry. Trotuár je miestom, ktoré by ste nemali vynechať pri svojej návšteve mesta.

 • Banícka akadémia a Botanická záhrada

Banská Štiavnica je mesto, ktoré sa zapísalo do histórie nielen svojimi vzácnymi pokladmi, ale aj svojou vynikajúcou Baníckou akadémiou, ktorá bola prvou univerzitou svojho druhu na svete – už od r. 1762. Táto akadémia bola kolískou vedy a techniky a jej odkaz sa zachoval dodnes. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto mieste, nezabudnite navštíviť botanickú záhradu, ktorá je súčasťou areálu akadémie. Tu si môžete užiť krátku prechádzku pod tieňmi stromov, ktoré vám spríjemnia vaše chvíle a osviežia dušu.

 • Kammerhof a Múzeum

Ak máte záujem o baníctvo a jeho históriu, určite nevynechajte návštevu Kammerhofu, ktorý je najväčším súborom budov v meste. Tento komplex bol kedysi srdcom a mozgom celého baníckeho priemyslu v regióne. Tu sa rozhodovalo o osude baníkov a ťažby. V Kammerhofe si môžete pozrieť hlavnú expozíciu Slovenského baníckeho múzea, ktorá vám predstaví baníctvo na Slovensku od najstarších čias po súčasnosť.

 • Vodné nádrže (tajchy) 

Túžite po príjemnom osviežení v horúcich letných dňoch? Navštívte tajchy, ktoré sú jednou z najväčších atrakcií mesta. Tajchy sú jazerá, ktoré boli postavené pre potreby baníckeho priemyslu. Voda z nich slúžila na pohon rôznych zariadení a strojov v baníctve. Dnes sú tajchy miestom pre rôzne rekreačné aktivity. V lete si vo viacerých z nich môžete zaplávať a po celý rok sú obľúbeným cieľom pre pešiu turistiku a výlety.

 • Skanzen (Banské múzeum v prírode) 

Ak máte chuť na dobrodružstvo a zážitok, určite neodoláte návšteve tejto expozície, ktorá vás zavedie do banského podzemia. Sprievodca skanzenom vás prevedie po štôlňach a ukáže vám, ako sa ťažilo striebro a zlato. Na vlastnej koži si môžete vyskúšať fáranie baňou. Cítiť sa budete ako skutoční baníci a dozviete sa veľa zaujímavostí o tomto remesle.


Hor sa do prírody za nádhernými výhľadmi!

Štiavnické vrchy sú ideálnym miestom na oddych a potešenie z krásy prírody. Tento región vás očarí svojou rozmanitosťou a ponúka vám množstvo možností na turistiku. Môžete sa vydať po niektorej z viac ako 300 kilometrov dlhých turistických trás a náučných chodníkov, ktoré vás prevedú najzaujímavejšími miestami. Niektoré úseky sú menej značené, preto je dobré mať so sebou tú správnu mapu. Ak máte radi moderné technológie, môžete si tiež stiahnuť mapové aplikácie do mobilu (S batohom cez hory, Mapy.cz).


Zažite dobrodružstvo na dvoch kolesách v Štiavnických vrchoch!

Ak máte radi cykloturistiku, Štiavnické vrchy sú na to ako stvorené. Čaká tu na vás bohatá sieť horských cyklotrás s rôznou náročnosťou. Môžete si vybrať z viacerých okruhov a trás, ktoré sú označené farebnými znakmi a orientačnými tabuľami. Či už chcete ísť na Veľký hodrušský okruh, Mikovíniho zelenú jazdu, Hellov okruh alebo Pivovarský okruh, určite sa nudiť nebudete. Po ceste si potykáte s krásnou prírodou, históriou baníctva a architektúrou Banskej Štiavnice a jej okolia. Ak sa chcete osviežiť po náročnej jazde, môžete sa okúpať v niektorom z tamojších tajchov, ktoré sú typické pre tento región. Ak nemáte vlastný bicykel, môžete si ho požičať v niektorej z požičovní Tanád Sport alebo BSrent


Zabavte sa spolu s deťmi!

V Banskej Štiavnici a okolí je nemálo atrakcií, ktoré urobia vašim ratolestiam radosť. Stačí si len vybrať...

 • Štiavnická Anča už húka!

Ak ste snívali o ceste parným vlakom do Banskej Štiavnice, máme pre vás dobrú správu. Aj keď legendárna historická Štiavnická Anča už nejazdí, môžete si užiť jazdu jej nástupkyňou - turistickým vláčikom s rovnakým menom. Tento sympatický vláčik vás zoberie na prehliadku po najkrajších a najzaujímavejších miestach Banskej Štiavnice. Pozrite si Starý a Nový Zámok, Námestie svätej Trojice, Kalváriu a ďalšie skvosty tohto banského mesta. Nechajte sa uniesť históriou a kúzlom Štiavnickej Anči!

 • Zabavte sa a naučte sa niečo nové v Kammerhofe!

V srdci Banskej Štiavnice vás čaká Kammerhofské múzeum, kde si môžete vyskúšať rôzne ľudové remeslá v rámci projektu Škola v múzeu. Batikujte, maľujte na hodváb, vypletajte košíky, tvorte smaltované šperky alebo si upečte chlieb podľa starých receptov. V Kammerhofe sa nikdy nenudíte a zároveň sa dozviete viac o histórii a kultúre regiónu.

 • Miesto, kde sa deti bavia a rodičia relaxujú, to je Hoplandia!

V Hoplandii nájdete všetko, čo potrebujete na príjemné strávenie času s vašimi deťmi. Môžete si vybrať z množstva zábavných aktivít, ako sú šmýkačky, trampolíny, lezecké steny, bazén s loptičkami a ďalšie. A ak si chcete trochu oddýchnuť, môžete si vychutnať kávu alebo občerstvenie v príjemnej kaviarni, ktorá je súčasťou detského centra.

 • Kde spojiť prírodu, adrenalín a vzdelanie? V Geoclube!

Ak hľadáte zábavu a dobrodružstvo v nádhernom prostredí Štiavnických vrchov, neváhajte a navštívte Geoclub. V krištáľovom kameňolome oproti Kalvárii si môžete vychutnať úžasný výhľad na okolie, zbierať minerály, skúšať adrenalínové športy, prechádzať sa po miestnych turistických chodníkoch, navštíviť baňu alebo sa zúčastniť zaujímavých workshopov a prednášok.

 • Zvieracie zážitky pre celú rodinu!

Okolie Banskej Štiavnice ponúka viacero zvieracích atrakcií pre malých i veľkých návštevníkov. Môžete si pozrieť sokoliarske vystúpenia, obdivovať rôzne druhy zvierat v miniZOO, ale aj prezrieť si vertikálne a dažďové záhrady.

 • Hľadáte detské ihriská na podporu hravosti vašich najmenších? Je ich nemálo!

V pešej či krátkej dostupnosti nájdete niekoľko detských ihrísk, kde sa môžu deti vyblázniť a rodičia si oddýchnuť, napr. na Dolnej ulici, asi 100 m od Tabakovej továrne smerom na križovatku (oproti kostolíku sv. Alžbety), na sídlisku Drieňová, Pátrovská ulica, neďaleko základnej školy, alebo aj v obci Štiavnické Bane pri futbalovom ihrisku.


Strávte svoj čas aj trochu inak!

Možno vás nebude baviť chodiť každý boží deň po horách a zatúžite aj po niečom inom, jednoducho po inej zábave. Nemusíte mať obavy, aj tieto vaše želania budú v Banskej Štiavnici vyslyšané!

 • Zahrajte sa inak v City Game Štiavnica!

Ak sa vám žiada trocha vypnúť, zahrajte si netradičnú hru. City Game Štiavnica je jedinečná dobrodružná hra, ktorá spája prehliadku mesta s originálnymi úlohami. Bude sa vám to páčiť.

 • Doprajte si na čo ste doma zvyknutí, skočte si do fitka alebo na jumping!

Možno vediete zdravý životný štýl a bez dvíhania činiek alebo iných zdraviu prospešných aktivít sa nezaobídete ani na dovolenke. Máte radi dynamické poskoky, posilňovanie, rýchle šprinty, skvelú hudbu, motivujúcich inštruktorov, lekcie plné zábavy a endorfínov? Ak odpovedáte kladne, tak Posilňovňa Silák alebo škola jumpingu bude pravdepodobne pre vás tým pravým miestom.

 • Bowling sa páči aj deťom!

Ak ste ale zástancom skôr alternatívnych športových aktivít, bowling v penzióne Cosmopolitan môže byť zaujímavým doplnkom, ktorý si viete vychutnať spolu aj s vašimi ratolesťami. 

 • Zapinkajte si pred raňajkami na tenisovom kurte!

Hrávate tenis? Že len rekreačne? Nevadí. Ak by ste náhodou dostali náhly nával chcenia ísť si hoci len rekreačne zapinkať, objednajte si tenisový kurt v Penzióne Richňava na hodinku či dve a zahrajte si trebárs aj s vašimi deťmi.  

 • Zájdite si zarybárčiť, budete mať svätý pokoj!

Zažite naozajstnú rybačku a zabavte sa pri rybolove s režimom „Chyť a pusť“ na Veľkej Vindšachtskej vodnej nádrži v Štiavnických Baniach. Užite si netradičnú dovolenkovú aktivitu v nádhernej prírode a zrelaxujte v tichu okolitých hôr.

 • Skočte si na jedno orosené! A rovno do pivovaru!

Prijmite pozvanie na exkurziu do pivovaru Steiger vo Vyhniach, najstaršieho pivovaru na Slovensku. Pivo sa v ňom varilo už pred 500 rokmi. Súčasťou exkurzie je samozrejme aj ochutnávka skvelého zlatého moku!


Užite si sneh a ľad v Štiavnických vrchoch!

Ak milujete zimu a všetko, čo k nej patrí, neváhajte a príďte do Štiavnických vrchov práve v tomto ročnom období. Bude vás tu čakať množstvo nefalšovanej zábavy a relaxu. 

 • Salamandra resort - lyžiarske stredisko pre celú rodinu!

V blízkosti obce Hodruša - Hámre sa nachádza moderné lyžiarske stredisko Salamandra resort. Ponúka stredne náročnú zjazdovku dlhú  1.450 m so štvorsedačkovou lanovkou s bublinami. V areáli nájdete aj bar, požičovňu lyží, skiservis, lyžiarsku škôlku, detský kútik, babysitting a wellness centrum. 

 • Lyžiarsky vlek Ilija-Dúbravy - malá zjazdovka s veľkou atmosférou!

Ak hľadáte nenáročný svah pre začiatočníkov alebo rodiny s deťmi, skúste lyžiarsky vlek Ilija - Dúbravy. Môžete si požičať lyže, využiť rodinné ceny a vychutnať si príjemný bufet.

 • Bežkárske trate - prechádzky po snehu s nádhernými výhľadmi!

Ak máte radi skôr bežecké lyžovanie, určite si užijete trate v Štiavnických vrchoch. Sú pravidelne udržiavané a poskytujú príjemné zážitky v prostredí prírody, najmä pod hrebeňom Paradajz - Tanád. Nástup na trate je možný v sedle Peciny, na Hornej Rovni a na Červenej studni nad Banskou Štiavnicou.

 • Zimné korčuľovanie na jazerách - ľadová zábava na tajchoch!

Zábava na ľade? Skúste korčuľovanie na tajchoch, ktoré sú typické pre tento región. Samozrejme, robíte to na vlastnú zodpovednosť a musíte si overiť stav ľadu. Domáci ocenia, ak im pomôžete s úpravou ľadovej plochy. Najčastejšie môžete korčuliarov nájsť na tajchoch nad mestom – Vodárenská a Červená studňa. Ak ste odvážni, môžete sa pokúsiť o korčuliarsky maratón po všetkých tajchoch.


Vyskúšajte si vodu v každej forme!

Ak máte radi vodu a chcete si dopriať relax a pohodu, neváhajte a príďte do Banskej Štiavnice a okolia, kde vás čaká množstvo možností na kúpanie, wellness a vodný relax

 • Plávajte a saunujte sa v centre mesta!

Na Mládežníckej ulici nájdete plaváreň s dvomi bazénmi - veľkým plaveckým 25×12,5m a malým relaxačným 6x4m. Môžete si tiež vychutnať suchú alebo parnú saunu. Plaváreň je otvorená celoročne okrem mesiacov júl-august. Aktuálne informácie nájdete na stránke mesta Banská Štiavnica.

 • Skočte si do prírodných jazier, zažite kúpanie v tajchoch!

V lete je veľmi obľúbené kúpanie v tajchoch - umelých vodných nádržiach, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tajchy sú roztrúsené po celých Štiavnických vrchoch a ponúkajú nielen osvieženie, ale aj nádherné scenérie. Medzi najpopulárnejšie patria tajchy Klingera, Počúvadlo, Richňava, Veľká vodárenská a Kolpašské jazerá.

 • Neobíďte aquapark s celoročnou prevádzkou Vodný raj Vyhne!

Ak máte radi vodné atrakcie a zábavu, určite si užijete Vodný raj Vyhne. Je to aquapark s vnútorným aj vonkajším bazénom s termálnou vodou 36°C, potápačskou záhradou, detským ihriskom a ďalšími aktivitami. Okrem toho môžete využiť aj squash, bowling, wellness centrum, fitnes, sauny, jacuzzi, hydromasáže a rôzne druhy masáží. V areáli nájdete aj tenisové a volejbalové kurty.

 • Oddajte sa luxusnému vodnému relaxu pre náročných!

Zažite wellness a spa na vysokej úrovni v hoteli Sitno**** vo Vyhniach. Hotelové Wellness & spa centrum „4 ELEMENTY“ vám ponúka termálny bazén s pôvodnou liečivou vodou, plavecký bazén, štyri sauny, fitnes centrum a ďalšie služby. V lete môžete využiť aj dva vonkajšie bazény.

 • Príjemné wellnes nič nerobenie za prijateľnú cenu!

Ak hľadáte cenovo dostupný wellness a spa, skúste welness hotela Termal*** vo Vyhniach. Môžete si zaplávať v menšom vnútornom bazéne s termálnou vodou 36,5°C, zrelaxovať sa v tepidáriu, vírivej vani, Kneippovom kúpeli, suchej alebo parnej saune alebo si dať ručnú masáž.

 • Vyliečte sa vodou a teplom v Sklených Tepliciach!

Žiada sa vám skôr ozdravný ako relaxačný pobyt? Ak áno, môžete si dopriať liečebný pobyt v kúpeľoch v Sklených Tepliciach. Miestna liečivá voda má blahodarné účinky najmä na problémy s pohybovým ústrojenstvom. Ale kľudne si zájdite do Sklených Teplíc aj keď vás práve nič nebolí. Môžete si tam vybrať z rôznych typov procedúr a kúpeľov. Najväčšou atrakciou je parný kúpeľ v travertínovej jaskyni s teplotou 42°C. Po kúpeli nasleduje zábal a relax. Ak vás však procedúry príliš neberú, k dispozícii je aj vonkajšie termálne kúpalisko využívajúce liečebnú silu termálneho prameňa.


Ochutnajte skvelé špeciality štiavnického regiónu!

Máte chuť na dobré jedlo a príjemnú atmosféru? Neváhajte a navštívte niektorú z vychýrených reštaurácií v Banskej Štiavnici a okolí. Budete sa až za ušami zalizovať!

 • Domáca kuchyňa s výhľadom, to je Black M Reštaurácia pod Kalvário!

Užite si nádherný výhľad na Kalváriu a mesto a popri tom si vychutnávajte skvelé jedlá z domácej kuchyne v reštaurácii Black M pod Kalváriou. Okrem jedál "à la carte" reštaurácia ponúka aj denné menu, ktoré si môžete vychutnať na letnej terase. Pre vaše ratolesti je k dispozícii detské ihrisko.

 • Pizza na každý spôsob v Black M Pizzeria!

Ak máte chuť na chrumkavú pizzu, zastavte sa v pizzerii Black M na Radničnom námestí. Môžete si vybrať z rôznych druhov pizze alebo si objednať donášku kdekoľvek v Banskej Štiavnici a okolí.

 • Burgre a kávu ako sa patrí podávajú v Coburg coffee&burger!

Pre milovníkov burgrov a kávy, ale nielen, je vhodnou destináciou Coburg coffee&burger v centre mesta. Je to reštaurácia, kde si môžete vychutnať nielen kvalitné burgre a dobre urobenú kávu, ale aj ďalšie skvelé jedlá.

 • Tradičná kuchyňa v historickej atmosfére v Reštaurácii Monarchia!

V reštaurácii Monarchia sa cítite ako v starej Štiavnici. Ponúkne vám tradičnú kuchyňu, záhradu a letnú terasu. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi.

 • Čo hrdlo ráči vám naservírujú v Reštaurácii u Böhma!

V centre mesta sa nachádza reštaurácia u Böhma, kde si príde na svoje každý gurmán. Ponúka veľký výber jedál z rýb, hydiny, diviny, bravčového a hovädzieho mäsa, bezmäsité jedlá a dezerty

 • To najlepšie z našich tradícií navnímajte v Reštaurácii Starý Hostinec!

Zažite nával tradičných chutí a vôní v reštaurácii s nádychom dávno zabudnutej histórie pod názvom Starý Hostinec, ktorý patrí k rodinnému penziónu s rovnakým názvom. Penzión sa nachádza vo Svätom Antone, len na skok od Banskej Štiavnice, v pôvodnom hostinci ešte z roku 1760.  Už od svojho otvorenia sa v ňom zastavovali rôzni hostia, najmä furmani a vojaci z kaštieľa. Nechajte sa uniesť reštauráciou v tradičnom folklórnom štýle a jej domácou kuchyňou. Vychutnajte si tie najvyberanejšie slovenské špeciality, ktoré sú pripravované z čerstvých surovín z okolia. Všetko je varené s láskou a rešpektom k tradícii. Starý Hostinec je miesto, kde sa spája história s prítomnosťou, kvalita s chuťou a pohostinnosť s atmosférou.

 • Koláčiky ako od starej mamy nájdete v Curkrandel PATISSERIE!

Ak máte chuť na niečo sladké, neváhajte a zastavte sa v Curkrandel PATISSERIE. Táto štýlová cukráreň vám ponúka nielen tradičné štiavnicke medovníky, ale aj množstvo iných lahodných zákuskov a koláčikov. Všetko je pripravené podľa starých receptov s prímesou fantázie a rafinovanosti. Môžete si vychutnať aj svetové špeciality z cukrárskej dielne. A to všetko v útulnom a štýlovom prostredí v srdci Banskej Štiavnice. Curkrandel je miesto, kde sa spája tradícia s modernosťou, kvalita s chuťou a láska s umením.


Výmera

Villa Amalia disponuje 7 obytnými miestnosťami (4 spálne) s výmerou spolu cca 233 m², pričom prízemná časť "Ama" zahŕňa 4 obytné miestnosti (z toho 2 spálne) o výmere cca 113 m² a podkrovná časť "Lia" ponúka 3 obytné miestnosti (z toho 2 spálne) a priestrannú loggiu s posedením a výhľadom do záhrady o výmere spolu cca 120 m². 


Cena

Cena za dlhodobý prenájom

od 2000 € / mesiac + energie

Cena za dlhodobý prenájom sa platí výlučne len za celú Villa Amalia a závisí najmä od dĺžky pobytu a sezóny. Dlhodobý prenájom je možný najmenej na 1 mesiac.

Cena za krátkodobý prenájom

od 430 € / noc / Villa Amalia

od 240 € / noc / Ama

od 240 € / noc / Lia

Cena za krátkodobý prenájom sa platí za noc za celú Villa Amalia alebo zvlášť za podlažie a v závislosti od sezóny. Krátkodobý prenájom je možný najmenej na 2 noci.

Cena za krátkodobý prenájom zahŕňa

 • ubytovanie (bez stravy)
 • wifi pripojenie
 • posteľnú bielizeň / osoba / pobyt
 • uterák a osušku / osoba / pobyt (pri 2-týždňovom pobyte majú hostia nárok na bezplatnú výmenu)
 • fén, toaletný papier a mydlo
 • záverečné upratovanie

Povinný príplatok (nie je zahrnuté v cene):

 • miestny poplatok 1,00 € / osoba / deň

Benefity:

 • dieťa do 4 rokov (do 2 rokov bez nároku na lôžko) ZDARMA!
 • detská postieľka na požiadanie ZDARMA!
 • parkovisko vo dvore (bez nutnosti rezervácie) ZDARMA!
 • možnosť objednania raňajok v hoteli Pod klopačkou

A teraz je to už len na vás! 

Zavolajte nám na číslo +421 915 730 898 alebo nám napíšte e-mail na office@emporiumproperty.eu, a užite si to najlepšie z dedičstva našich predkov na prekrásnom mieste obklopenom bohatou históriou a dychberúcou prírodou. Kontaktujte nás ešte dnes a zarezervujte si výlet do nádherna pre seba a svoju rodinu čo najskôr.
Veľmi sa na vás tešíme!

Zažite to s nami ...

Tým, ktorí si našu ponuku našli na niektorom z realitných portálov alebo inde, odporúčame pozrieť si túto hodnotnú nehnuteľnosť aj priamo na našom webe na https://www.emporiumproperty.eu/nehnutelnost/1012-emporium-property-priestranna-razovita-chalupa-prevonana-tradiciou-v-centre-b-stiavnice, kde nájdete aj ďalší link na skvelé prezentačné video nehnuteľnosti a našu 3D virtuálnu prehliadku, ktorá ponúka oveľa väčší komfort ako tie na realitných portáloch (v niektorých prípadoch prelinkovanie nemusí byť funkčné, preto bude potrebné link skopírovať a vložiť ho do prehliadača osobitne). Doprajte si omnoho viac! Navnímajte priestor ešte pred tým ako ho zažijete „na vlastnej koži“.


Nehnuteľnosť bola upravená HomeStaging oddelením spoločnosti EMPORIUM PROPERTY. HomeStaging je štandardný nástroj spoločnosti EMPORIUM PROPERTY spočívajúci v profesionálnej príprave nehnuteľnosti na fotenie, natáčanie, 2D a 3D spracovanie a následnú prezentáciu za účelom jej predaja alebo prenájmu. Niektoré dekoratívne predmety viditeľné na vizualizáciách nehnuteľnosti nemusia byť jej súčasťou.

*****

© Všetky texty, fotografie, videá, 2D alebo 3D spracovanie ako aj ďalšie formy prezentácie nehnuteľnosti použité v inzercii sú autorským dielom a majetkom spoločnosti EMPORIUM PROPERTY. Pri neoprávnenom použití akejkoľvek zložky autorského diela sa neoprávnený používateľ vystavuje riziku trestnoprávneho stíhania a vznesenia nároku na náhradu škody vrátane ušlého zisku.

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
po rekonštrukcii
Celková plocha:
233 m2
Úžitková plocha:
233 m2
Plocha pozemku:
749 m2
Počet podlaží:
2
Počet izieb:
7
Plocha balkóna:
9 m2
Balkón:
áno - 1
Kúpeľňa:
vaňa a sprchovací kút
Počet kúpeľní:
2
El. napätie:
áno
Parkovanie:
vlastné vyhradené
Voda:
verejný vodovod
Krb:
áno
Satelitná televízia:
áno
Zariadenie:
zariadený
Internet:
áno - wi-fi
Terasa:
áno
Terasa plocha:
28 m2
Vykurovanie:
áno

Pozrieť na mape

Kontaktujte makléra

EMPORIUM PROPERTY

EMPORIUM PROPERTY s.r.o.

 • Slovensky
 • Česky
 • English
 • French
 • rusr
 • sora

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti