Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Vo Francúzsku ste v bezpečí. Právne aj geopoliticky.


Francúzsko je vo všeobecnosti veľmi bezpečná krajina. Krajina s majestátnou históriou svetovej veľmoci nachádzajúca sa dostatočne ďaleko od našej východnej hranice. Krajina, bez súhlasu ktorej sa v celoeurópskej politike neudeje nič podstatné. Sebavedomá nádherná krajina ponúkajúca blahobyt a bezpečie pre všetkých jej obyvateľov.

Francúzsko je krajina, ktorá je veľmi stabilná, bezpečná a transparentná aj v oblasti akou je investovanie do nehnuteľností, dokonca viac ako Nemecko (čo na jar 2022 verejne vyhlásil aj nemecký kancelár Olaf Scholz). Je tiež krajinou Európskej únie, rovnako ako Slovensko či Česká republika, preto pri nadobúdaní nehnuteľností vo Francúzsku  ako je napr. apartmán, byt alebo dom našincami v zásade neexistujú žiadne právne či administratívne prekážky. Dokonca je pre nás dostupná aj francúzska hypotéka. Ani tu teda neexistujú žiadne zásadné obmedzenia. A je to navyše ešte výhodnejšie ako u nás!

Štátom garantovaná právna bezpečnosť

Prevod nehnuteľnosti má vo Francúzsku zo zákona na starosti výlučne notár. Notár zastupuje štát, celý proces predaja kontroluje a je garantom právnej bezpečnosti zmluvných strán.

Ak si teda budete kupovať akúkoľvek nehnuteľnosť (apartmán, byt, či dom) na francúzskom pobreží, je potrebné počítať s dodatočným zákonným poplatkom vo výške cca 8% z kúpnej ceny kupovanej nehnuteľnosti (podobne ako je to napr. v Rakúsku), ktorý vyberá notár ako štátny zmocnenec. V tejto sume sú však zahrnuté v zásade už všetky zákonné dane a poplatky súvisiace s prevodom, ale hlavne aj zodpovednosť notára za právnu bezpečnosť obchodu.

Úloha notára je nezastupiteľná

Notár má v procese prevodu nehnuteľnosti vo Francúzsku zásadné postavenie a predpokladá sa tiež jeho neutralita a nestrannosť voči všetkým zmluvným stranám. Nezastupuje totiž ani predávajúceho a ani kupujúceho. Využitie služieb advokáta pri kúpe nehnuteľnosti vo Francúzsku z tohto dôvodu nie je obvyklé a ani nevyhnutné. Notár je tiež ten, kto je zodpovedný za zákonnosť celého prevodu, ktorá je zabezpečená nielen disciplinárnou zodpovednosťou voči notárskej komore, ale aj občianskoprávnou zodpovednosťou voči zmluvným stranám a dokonca aj trestnoprávnou zodpovednosťou voči štátu.

Vo Francúzsku je to bezpečnejšie ako u nás!

Z pohľadu odborného poznania slovenského právneho poriadku a systému prevodu nehnuteľností na Slovensku ako aj vo Francúzsku si dovolíme tvrdiť, že prevod nehnuteľností vo Francúzsku je podstatne bezpečnejší a kupujúcim poskytuje oveľa vyššiu ochranu ako je tomu na Slovensku! Umožní vám to takto ochrániť svoje úspory bezpečnejšie ako doma.

Neváhajte sa nás opýtať na podrobnosti!

V nehnuteľnostiach na Francúzskej riviére sa vyznáme!

Uspokojte svoj rozum a zahrejte svoje srdce zároveň. Investujte na Francúzskej riviére. So všetkým vám radi pomôžeme! 

Zavolajte nám na číslo +421 915 730 898 alebo nám napíšte e-mail na office@emporiumproperty.eu a my vám vysvetlíme všetko, čo vás bude zaujímať.
Alebo uprednostňujete skôr osobný kontakt? Žiaden problém. Dohodnite si s nami stretnutie ešte dnes a všetko si preberieme takpovediac naživo. 
Veľmi sa na vás tešíme!

Zažite to s nami ...